3 Ağu 2011

Yapacak birşey yok!...

Birileri gelir hayatına girer. Sahte tebessümler, yalan kelimelerle hayatının odak noktası olmaya çalışırlar. Önceki deneyimlerden olsa gerek pekte kanamazsın yalan sözlere, sahte tebessümlere. Yanında olmak istediğini söylediği her an aslında, sana ihtiyacı olduğu için değil yanında başka kimse olmadığı için seni ister bir başkası olsaydı zaten gerek duymazdı.

Görünüşte birşeye benzediklerini düşündüğün kişilerin çoğu, kendini gösterdiğinde fiyatı fazladan yazılmış basit bir etiketten farklı değildir. Her pahalı gördüğün etiketin malı pekte kaliteli olmuyor hani.

İnsanların bazı doğruları vardır. Hani bana komik gelen veya basit gelen şeyler onun için gerçekten çok önemlidir ve sen ona saygı duyarsın. Biri gelir bile bile göre göre senin hayatta önem verdiğin o şeyi yıkar geçer, sen senin için doğru olanı yaparsın ve sende onu yıkar geçersin hayatının o köşesinden çıkarır atarsın. Bu kime yanlış gelirse gelsin sadece senin doğrundur ve doğrudur. Herşey iyi güzel de insan varsaydığı doğrudan vazgeçer mi hiç?
Geçer, geçiyormuş. Sağlam karakterli sandığın insanlar da vazgeçer. İnsan değişiyormuş bir de. Öyle içten inanarak, güvenerek ' İşte, kendinden emin, ne yapacağını bilen birisi. ' dediğin kişiler de değişiyormuş. Neyse...

Şöyle küçücük yandan, belki sahte belki gerçek bir tebessümle ' İşte, insanlar. ' diyerek bitirebiliyorum, daha fazla birşey yazıl(a)mıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder